NaukaBezGranic

Warsztaty

Nasze Gimnazjum już od 2 lat uczestniczy w warsztatach w ramach Europejskiego Programu Edukacyjnego "NaukaBezGranic". Warsztaty prowadzone przez native speakerów są wspaniałą okazją do sprawdzenia umiejętności językowych połączonych ze świetną zabawą. Uczniowie uczestniczyli w wielu warsztatach:

CEILIDH BAGPIPES AND MAN KILT warsztaty prowadzone przez Szkota, poznaliśmy Szkocje: muzyka, taniec, humor i różne historie, uczyliśmy się podstawowych kroków w szkockim tańcu Ceilidh, śpiewaliśmy piosenki, graliśmy na dudach, świetna zabawa!

BRITISH FESTIVALS AND TRADITIONS- tradycje oraz zwyczaje, warsztaty polączone z zabawą między innymi wyścigi z naleśnikami pancake racing.

MULTICULTURAL BRITAIN warsztay na temat wielokulturowości w Wielkiej Brytani, historii języka i wpływów różnych kultur

CHRISTMAS TIME CELEBRATIONS IN THE USA Święta Bożego Narodzenia w Ameryce oraz mity I legendy amerykańskie.

NaukaBezGranic to ciekawi ludzie z różnych krajów. Łączy nas pasja do edukacji, uczenia języka angielskiego i kultury krajów anglojęzycznych. Wiemy, że pracujemy ze wspaniałą młodzieżą w Polsce i z przyjemnością przygotowujemy dla nich nasze wydarzenia, warsztaty i przedstawienia. Uwielbiamy to co robimy.

Koncepcja

Ideą warsztatów i spektakli jest stworzenie projektów które są zarówno edukacyjne, interesujące i zachęcające odbiorców do interakcji.

Nasze projekty integrują nauczanie języka angielskiego z kulturą, sztuką, literaturą, mediami, rozrywką. Myślą przewodnią naszych prowadzących jest nauka poprzez zabawę.

Poprzez bliski kontakt z native speakers języka angielskiego oraz ekspertami z różnych dziedzin, zachęcamy młodzież do otwarcia się na ten język, komunikacji i przełamania barier. Atrakcyjne środki przekazu budują w uczniach chęć do indywidualnej pracy nas swoimi zdolnościami lingwistycznymi, a nauczycielom podsuwają wskazówki jak urozmaicić szkolny program nauczania języka angielskiego. Zapraszając nauczycieli, uczniów oraz studentów na pozalekcyjne zajęcia edukacyjne mamy na myśli rozwijanie wrażliwości i przedsiębiorczości, oraz dostarczanie nowych doznań artystycznych i ciekawych doświadczeń, które będą i rozrywką i nauką.

Odwiedź stronę internetową NaukiBezGranic:
http://naukabezgranic.pl/

Więcej niż nauka...
Nasza szkoła uczestniczy w kolejnej edycji SZKOŁY Z KLASĄ 2.0.
Czytaj więcej »
MY FASCINATING TOWN
Realizacja projektu europejskiego eTwinning
Czytaj więcej »
Od roku szkolnego 2015/2016 szkoła podjęła współpracę z Fundacją Promień Nadziei
Czytaj więcej »
Szkoła sukcesu!
Czytaj więcej »
Nauka Bez Granic
Czytaj więcej »

O szkole

II Gimnazjum MCE jest bezpłatną prywatną szkołą z uprawnieniami szkoły publicznej.

Zalety naszej szkoły:
  • mało liczne klasy,
  • brak anonimowości,
  • indywidualne podejście do każdego ucznia.

W szkole realizujemy gimnazjalne programy nauczania, a ponadto uczymy języka angielskiego w zwiększonej liczbie godzin z podziałem na grupy zaawansowania.

Drugim językiem jest j. niemiecki lub j. rosyjski. W trzyletnim cyklu nauczania realizujemy 3 godziny z informatyki z podziałem na grupy.

Kontakt z nami

II Prywatne Gimnazjum
Małopolskiego Centrum Edukacji
Budynek Szkoły Podstawowej nr 93
ul. Szlachtowskiego 31, 30-132 Kraków.
tel. 12 622 73 20
Sekretariat czynny:
pn. - pt. w godz. 9.00-13.00

Lokalizacja